best Abercrombie And Fitch UKarticlest show as follows:Chaussures Louboutin Pas Cher cl fr,Louboutin Pas Cher cl fr, Giuseppe Zanotti Sneakers fashion shoes,ralph lauren sale ralph lauren uk, and af clothing Abercrombie and Fitch Outlet UK, burberry factory outlet burberry uk,north face jackets uk, Burberry Scarf, rl uk sale ralph lauren outlet, and outletralph lauren uk, beside we present new articles here ralph lauren sale and ralph lauren outlet uk! best wishes!
NOVINKY

Čo je to hyperpigmentácia

Pridané 11.02.2013
Hyperpigmentácia je problém starý rovnako ako ľudstvo samo. Počiatky jej liečby boli zaznamenané už v staroveku, vo vyspelých krajinách ako boli Čína, Grécko a Egypt, hoci ich liečebné procedúry veľké úspechy nezaznamenávali.

Čo to vlastne hyperpigmetácia je?

Jedná sa o zvýšenie počtu pigmentu v koži, teda farbivá, ktoré vytvárajú jednotlivé bunky v tele. Toto farbivo môže mať dve rozdielne farby v závislosti na tom, kto ho vyprodukováva. Ak je farba hnedočierna, jedná sa o melanín, ktorý je tvorený v bunkách kože. Na rozdiel od toho, hnedoryšavá farba značí hemosiderín, ktorý vzniká v hemoglobínu. Melanín je dobre známy vďaka opaľovaniu.

Kde farbivá najčastejšie nájdeme?

Hemosiderín môžeme nájsť napríklad nad členkami, kde sa nachádza vďaka nedostatku žíl v danej oblasti. Práve na tomto mieste môže položiť základ vredu. Ďalej ho nájdeme v takzvanej purpure, ktorá sa na koži prejavuje drobnými poraneniami, ako sú modriny.

Melanín sa klasicky vyskytuje v pehách, inak známych ako névy. Tieto névy máme na našom tele buď od narodenia, alebo sa môžu postupom času objavovať nové, napríklad pôsobením slnka na našej pokožke. U tohto typu pigmentácie je potrebné si dávať pozor, či sa pigmentácia nemení, napríklad či sa nezväčšuje alebo nemokvá, pretože všetky tieto škvrny sú potenciálne rakovinotvorné, a preto je potrebné každú zmenu zaznamenať a pehu prípadne nechať odstrániť.

Z akých dôvodov hyperpigmentácia vzniká?

Týchto dôvodov je niekoľko. Medzi tie najznámejšie patrí tehotenstvo. V tejto dobe nám na pokožke môže vzniknúť takzvané chaosma, čo sú hnedé škvrny hlavne na tvári a ďalej dochádza k stmavnutiu napríklad pieh či bradaviek tehotnej ženy.

Vek je ďalší z dôvodov pigmentových škvŕn. Všetci tieto škvrny poznáme pod pojmom starecké škvrny alebo tiež pečeňové škvrny, ktoré vznikajú vďaka nedostatočnej funkcii pečene vo vysokom veku.
Aj vďaka antikoncepcii sa pigmentácia v tvári môže zhoršiť. Vďaka pôsobeniu hormónov, ktoré antikoncepcia obsahuje, sa môžu

objaviť hnedé škvrny na tvári či na čele.

Existuje mnoho ďalších dôvodov vzniku hyperpigmentácie, medzi ktoré patrí napríklad časté opaľovanie v soláriu, používanie určitých druhov kolínskej, vnútorných chorôb, chemický peeling alebo odstraňovanie chĺpkov laserom.

Dá sa hyperpigmentácia nejako uspokojivo liečiť?

Určite existujú niektoré liečby, avšak nikde sa nedá zaručiť absolútne dokonalý výsledok, ktorý zaručí spokojnosť. Používa sa niekoľko prípravkov, medzi ktorými nájdeme napríklad fenol, peroxid vodíka, tretinoín či kyselina alazeinová. Všetko patrí medzi vonkajšiu liečbu. Tam môžeme zaradiť aj bielenie pomocou depigmentačných krémov, ktoré zabraňujú vzniku novej pigmentácie. Treba sa nielen počas liečby, ale najlepšie stále vyhýbať slnečnému žiareniu a vyvarovať sa všetkým látkam, ktoré u vás hyperpigmentáciu spôsobili, samozrejme len v prípade, že ich poznáme.
Niektoré prejavy hyperpigmentácie možno odstrániť aj chirurgicky, to sa robí nielen z estetických dôvodov, ale aj zo zdravotných. Hyperpigmentácia totiž môže spôsobiť rakovinu, ktorej sa dá vyrezaním zabrániť. Niektoré typy pigmentových škvŕn možno odstrániť aj laserom, ale tu je liečba náročnejšia, pretože je potrebné ho skoro so stopercentnou pravdepodobnosťou každý rok, najlepšie na jeseň, opakovať.
Odporúčame každý rok skontrolovať svojou pigmentáciu u dermatológa. Dnes už sú prístroje, ktoré spoznajú, či je škvrna nebezpečná a či sa jedná o klasickú pehu. Táto návšteva vás nestojí v podstate nič, ale vám môže zachrániť život.

Komentáre

komentárov

Why so many pepople like shopping at online store? today, i just to want to show you my some topic about it. Now we will list some fashion brand and its online shopping! first about winter coats ukmoncler outlet, and all seasons clothing about rl uk ralph lauren outlet, besides winter clothing goose uk canada goose sale uk, and in canada canada goose toronto, and uk canada goose jacket uk, rl uk ralph lauren sale, Kensington Parka canada Canada Goose Kensington Parka, goose in toroto canada goose jackets, rl in uk cheap ralph lauren, af uk Hollister Outlet UK, af clothing uk Abercrombie UK, and Hollister uk Abercrombie outlet UK, so many articles can ugg canadahelp you know more about online shopping,Hollister Outlet why not have a try shop online ? good luck for you!
css.php